سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

فرهنگی

نوشته شده توسط کانون پاسداران فرهنگ تاجیک
اخبار
نمایش از 29 اسفند 1394
پرینت


به نام خداوند جان و خرد
خبرنامه
اعلام موجودیت کانون پاسداران فرهنگ تاجیک
کانون پاسداران فرهنگ تاجیک، به عنوان یک نهاد مستقل اجتماعی و فرهنگی، به ابتکار و تلاش شماری از نخبه گان سیاسی و فرهنگی تاجیک در بیرون از مرزهای کشور، در ماه دلو سال 1394 هجری خورشیدی، ایجاد گردید.


تلاش در راستای تأمین عدالت اجتماعی، حمایت از حرکت های مردمسالارانه و پاسداری از ارزشهای هویتی تاجیکان در افغانستان، مبارزه به خاطر تأمین وحدت و اتحاد سراسری تاجیکان افغانستان برای تثبیت، تحکیم و حراست از منافع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آنان، از اهداف اساسی این کانون اند.
نبود یک راهکار و برنامه مناسب مردمی و نادیده گرفتن سهم و نقش تاجیکان در تقسیم قدرت دولتی و ثروت ملی سبب وخیم تر شدن وضعیت ناهنجار سیاسی و اجتماعی کنونی در افغانستان شده است. کانون پاسداران فرهنگ تاجیک، با توجه به این وضعیت، در راستای ارائه یک راه کار و برنامۀ ملی فراگیر و همه شمول برای تاجیکان افغانستان، کار خواهد کرد.
تمامی اهداف و فعالیت های کانون در آییننامه آن تشریح شده است. آییننامۀ کانون پاسداران فرهنگ تاجیک در پنج فصل و سی و دو ماده تدوین شده و به تاریخ 3 بهمن ماه (دلو) 1394 هجری خورشیدی، در نخستین کنگرۀ عمومی بنیانگذاران آن، تصویب گردیده است.
این کانون افتخار دارد که ظرفیت ها و نخبه گان سیاسی و فرهنگی تاجیک، با نگرش های سیاسی متنوع و از حوزه های مختلف افغانستان را، در زیر یک چتر، گرد هم آورده است. اعضای گروه دبیران کانون پاسداران فرهنگ تاجیک که از جمله فعالان عرصۀ پاسدارای از هویت و فرهنگ تاجیکان هستند، به تاریخ 6 فبروری 2016، در یک انتخابات آزاد و مستقیم، برگزیده شدند.
فعالیت های کانون پاسداران فرهنگ تاجیک، همان گونه که از نامش پیداست، بر پاسداری از هویت و منافع ملی تاجیکان متمرکز است و در دشمنی با هیچ گروه اجتماعی و قومی دیگر استوار نیست. این کانون با توجه به منافع بزرگ مردمی تاجیکان، همواره در راستای گسترش روحیه همزیستی مسالمت آمیز و تفاهم با سایر گروه های قومیتی در افغانستان تلاش خواهد کرد.
کانون پاسداران فرهنگ تاجیک، از تمامی حرکت های مردمسالارانه ملی تاجیکان و نهادهای همسو، حمایت و پشتیبانی میکند و در زمینه ظرفیت پروری و حمایت از نسل جوان برنامه های گسترده و موثری دارد.
هر تاجیک آگاه و اندیشمندی که طرفدار تأمین عدالت، بالندگی و پیشرفت تاجیکان افغانستان باشد و به این مهم به عنوان یک ارزش حیاتی، اهمیت قایل شود، میتواند عضو کانون شده و از تمامی امکانات و ظرفیت های کانون بهره مند گردد. بناءً، بدین وسیله، کانون پاسداران فرهنگ تاجیک از تمامی شخصیت های آگاه و عدالتخواه تاجیک که در زمینه های سیاسی، فرهنگی و مردمی فعالیت دارند دعوت میکند تا با عضویت در این کانون و سهمگیری در فعالیت های آن در راستای تحقق اهداف تاجیک محورانه، دین خویش را در پیشگاه پروردگار حق و عدالت، ملت تاجیک و نیاکان سترگ خویش ادا نموده و در پرورش سالم و خودآگاه نسل آیندۀ تاجیک سهم گیرند.

و من الله التوفیق
گروه دبیران کانون پاسداران فرهنگ تاجیک

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید