سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 23 تیر 1394
پرینت

 

عبدالله به تاجیک ها خدمت می کند یا خیانت ؟

یادداشت از : پایگاه تاجیکان

کسی از ما پرسیده است که : داکترصاحب عبدالله عبدالله  به تاجیک ها خدمت میکند یا خیانت ؟
پاسخ ما کوتاه است :

 

این که معامله گری ها و موضعگیری ها و عملکرد های داکتر عبدالله را دیگر دوستان ما چه تعبیر و تفسیر می کنند، ما با ایشان کدام دعوایی نداریم . اما به عقیده ما، داکتر صاحب عبدالله، در برابر تقلب تسلیم شد و خلاف همه تعهدات و وعده ها و شعار های که میداد عمل کرد. سازش و معامله اش هم چیزی خوبی برای ملت تاجیک به بار نیاورده است. هرچه بود ، منافع شخصی خود داکتر عبدالله بود که شاید برآورده شده باشد، اما برای مردم ما هیچ دستآوردی نداشت و برعکس بزرگترین ضربه را به تاجیکها زد. به نظر ما، مردم تاجیک با ایستادن در پشت داکتر عبدالله بزرگترین اشتباه را مرتکب شدند. داکتر عبدالله به اعتماد مردم ما جفا کرد و تاجیک ها را سخت فریب داد. همان که میگویند آزموده را آموزدن خطاست، سخن خیلی درست می باشد. ما از انتخاباتی که عبدالله در برابر کرزی کاندید بود و خیلی مفت تسلیم شد، درس عبرت نگرفتیم و باز هم به او امید بستیم !
پس از شهادت جانگداز مسعود بزرگ ( رح ) ، تاجیک ها از نبود یک رهبری سالم و آگاه و با تدبیر که از خود مردم تاجیک باشد، در رنج استند. این خلا و کمبود اگر رفع نشود، همینگونه به دنبال هر کس و ناکس می روییم و نتیجه اش چیزی جز شکست از پی شکست نخواهد بود.

نظرات   

 
+1 #1 Jaweed 1394-04-31 11:43
به نظر من ما باید دکتر عبدالله را حمایت کنیم او شدیدن تحت فشار است و از منافع تاجیکها حمایت می کند. ما به جای خودخوری باید وحدت مارا قوت بخشیم و نگذاریم افغان ملتیهای خائن به بهانه های مختلف ملت بزرگ تاجیک را از هم بپاشد
بازگو کردن
 
 
-4 #2 افغان 1394-08-17 09:53
نظرات ودیدگاه های سایت تاجیکان نفرت پراکانه ونفاق انگیز هست. اصلا مگر اقای داکتر عبدالله عبدالله فقط ریس اجراییه تاجیک هاست نخیر بله او ریس اجرایه حکوت جمهوری افغانستانه.
بازگو کردن
 
 
+4 #3 ببرحنیف 1394-08-17 21:51
من دکتر عبدالله را خیلی دوست دارم .او پس از احمدشاه گاریبالدی قهرمان ملی مایه عزت و عظمت همه فارسی زبانان است. و قصد دارم او را به عضویت افتخاری حزب دمکرات حنفی برگزینم.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید